google cezaları


Google sitenizi neden banlanması

Son günlerde Google botu binlerce siteyi cezalandırdı ve hala Google botu tarafından banlar kesintisiz devam ediyor çoğu Webmaster web site sahibi bu durumdan rahatsız ve google’nın kendilerine haksızlık yaptığını düşünüyorlar peki Google siteleri neden cezalandırıyor Sorusuna cevap bulalım Spam , Hack link,katma değeri düşük içerik benzeri bir çok nedenden sitelere ceza veriyor kopya içerikten Google siteyi banlar mı ? Google kopya bir siteyi kopya içerikten cezalandırmaz.

google

Google ban nedenleri

kopya içerik yapan bir site geriler yani Google onu geriletir toplama içerik nedir örnek vermek gerekirsek
1 siteden 3 satır yazı alıp başka sitelerden 3 5 satır toplamak toplama içerik olarak algılanıyor ve bu tam spam nedenidir.

Çoğu Webmaster özgün içerik giriyorum ve yine ceza alıyorum açıklamalarında bulunuyor yaptığımız araştırmaya göre ceza alma durumları Manuel spam nedenleri genelde katma değeri düşük içerik ve aşırı link çıkışı benzeri nedenlerden kaynaklanıyor yani bir yazı yazdım Google siteme ceza verdi özgündü böyle bir şey yok yazın anlamlı olması gerekiyor yani kullanıcılara vermesi sunması gerekenler olmalı gelişi güzel yazı yazamazsınız

aynı içeri tekrar tekrar paylaşmak
aşırı link alma site açılır açılmaz link alma
ilgisiz anahtar kelime ekleme
aşırı etiket girme alakasız etiket girme
aşırı link çıkışı yapma
katma değeri düşük içerik
toplama içerik
köprü bağlantılar sayfalar


Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 02 Eylül 2016

Kategori: Bizden

Görüntüleme: 446 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.