Şiddet savaş dili


Savaş Şiddet Dili
Günümüzde artan şiddetten sizlere söz etmek istiyoruz son günlerde yoğun olarak ırkçılık milliyetçiliğin arttığı kutuplaşmaya Doğru giden bir dünyadan söz etmek istiyoruz dünya genelinde şiddetin giderek artması toplum içinde dinlere kimliklere inançlara yönelik saldırıların her gün daha fazla artması endişe yaratıyor bir çok ülkelerde ana dilinden kimliğinden inancından dolayı hakarete şiddete maruz kalan binlerce insan bulunmaktadır. özelikle teknoloji gelişmesiyle birlikte tüm oyunlar çocuklarımızın bile oynadığı oyunlar şiddet savaş içerikli diziler filmler tüm bunlar şiddet savaşı enjekte ediyor bizlere.

Her gün daha fazla şiddetin günümüzde yer alması derin endişelere yol açtığını belirtmek isteriz özellikle Barış dilinden daha çok Savaş dilini tercih eden bireylerin öne çıkması korkunç bir gerçek Tabii ki bu bireylerin şiddete yönlendiren gerçeklik medya tv siyasetçilerin yaptığı açıklamalardan Kaynaklı olduğunu söylemek doğru olur. Özellikle sosyal medya video paylaşım sayfalarında yorum kısımlarında Kürt Türk Arap Çerkez İngiliz Alman ve diğer ülkelerin yurttaşlarına inanılmaz küfürler hakaretler yapılmaktadır dinlere yönelik küfürler hakaretler devam etmektedir.

Ortadoğu’da yaşanan şiddetin son bulmaması ile birlikte bu şiddetin diğer ülkelere sıçraması ve bu ülkelerde etnik milliyetçi hırsız şovenist dalgaların yükselmesi de Gözde görülmektedir. Dünyada yaşayan halklara inançlara kimliklere düşüncelere yönelik Hoşgörülü olmak aslında en doğru bir yaklaşım olması gerektiğini belirtmek isteriz şiddet savaş sadece gözyaşı ölüm getirir bu yüzden şiddetten savaşlardan uzak durmak toplum insanlık yararına olduğunu belirtmek isteriz.


Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 26 Ocak 2018

Kategori: Bizden

Görüntüleme: 947 Defa

Etiketler:

4 Yorumlar
kemal

Şiddete hayır şiddet bize göre değildir.

arzu

şiddet bizlik bir şey değil şiddet sadece acı getir

sitemKAR

Evanjelistlerin oyununa dusmemek gerekir.ABD devleti bile bir piyon.tek amaci israil devletinin genislemesi icin alan acmak ve ona karsi guclu devletleri kucuk olcekli bolunmus devletler yaparak somurmek.

Sade

Siddete hayır savaş istemediğimiz bir şey şiddet olmasın insanlar ölmesin

Bir cevap bırakın.